Logo DWPN 1%

Kapitalni w Opolskiem II
Dodaj do ulubionych



W dniu 2 grudnia 2011 r. Regionalny Ośrodek EFS działający przy Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego zorganizował konferencję podsumowującą II edycję konkursu "Kapitalni w Opolskiem".

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych projektów realizowanych ramach komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (PO KL) w województwie opolskim.

W II edycji konkursu rywalizowały 72 projekty. Rozstrzygnięcie rywalizacji odbyło się w trakcie konferencji podsumowującej Program Operacyjny "Kapitał Ludzki". W trakcie panelu dyskusyjnego, jaki miał miejsce, marszałek województwa - Józef Sebesta, Milena Piechnik (wicedyrektor WUP), Krystyna Czaja (rektor UO), Krystian Heffner (PO), Kazimierz Szczygielski (Instytut Śląski) oraz Magdalena Obrocka (dyrektor OCDL) odpowiadali na pytania związane z przyszłą perspektywą finansową, ale też dotyczące doświadczeń w realizacji RPO - m. in. jak wydawać efektywnie i na co unijne pieniądze, co się powinno znaleźć w nowej strategii rozwoju województwa.

W ramach kategorii "Najbardziej przyjazny człowiekowi projekt" zwyciężył Ośrodek Pomocy Społecznej w Kluczborku i realizowany przez tę placówkę projekt "Nowe kompetencje - nowe życie", adresowany do osób długotrwale pozostających bez pracy w gminie Kluczbork.

W kategorii "Najbardziej nowatorski projekt" laureatem została Politechnika Opolska i zgłoszony przez nią projekt "Kreator młodych talentów". Pod hasłem tym kryje się Dziecięca Politechnika Opolska, na której zajęcia uczęszczało w roku 2010 i w pierwszej połowie 2011 roku - 550 uczestników w wieku od 9 do 12 lat. Młodzi słuchacze mieli okazję, by zainteresować się naukami ścisłymi i przyrodniczymi, poznać od kuchni techniki informatyczne, uczestniczyć w eksperymentach i doświadczeniach laboratoryjnych, poznać tajniki przedsiębiorczości i podstawy języka chińskiego.

W ramach kategorii "Projekt na kłopoty lokalne" laureatem zostało Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Żędowicach za projekt "Dla mnie i mojej wsi". Natomiast w kategorii "Jeden +jeden to więcej niż dwa" Powiatowy Urząd Pracy i powiat w Kędzierzynie-Koźlu za projekt "Przepustka na rynek pracy", adresowany do osób bezrobotnych i niepełnosprawnych. Objęto nim 85 osób (w tym 47 kobiet), które odbyły warsztaty z coachem oraz szkolenia na pracownika ochrony, kierowcę wózka jezdniowego, sprzedawcę w handlu hurtowym i detalicznym, uczyły się obsługi komputera.


Wyróżnienia specjalne tytułem "Kapitalny beneficjent" przyznano:

-Spółdzielni Socjalnej U.H.P. w Byczynie,
-Stowarzyszeniu "PRO PAROCHIA" na rzecz odnowy i rozwoju rzymskokatolickiej parafii pw. Ś. Mikołaja i św. Małgorzaty w Wysokiej

-Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Stare Koźle.

W konkursie internautów - oddano 2406 sms-ów - zwyciężył Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołczynie za projekt "Wzrost kompetencji życiowych i umiejętności zawodowych klientów OPS w Wołczynie". Z wynikiem 715 sms-ów.



« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej