Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



Publikacja pokonferencyjna, stanowiąca wybór tekstów z XVI i XVII Seminarium Śląskiego, już dostępna!

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny tom z cyklu publikacji pokonferencyjnych, zawierający wybór referatów wygłoszonych podczas XVI i XVII Seminarium Śląskiego. W tym roku po raz pierwszy w wersji elektronicznej! Zapraszamy do lektury!

Seminarium Śląskie jest niewątpliwie jedną z najważniejszych imprez poświęconych tematyce śląskiej i polsko-niemieckiej w naszym regionie zorganizowaną wraz ze Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, Duszpasterstwem Grup Mniejszości Narodowych Diecezji Opolskiej, Stowarzyszeniem Bibliotek Caritas im. Św. Karola Boromeusza, Stowarzyszeniem Pielęgnowania Sztuki i Kultury Śląskiej oraz Konwersatorium im. Josepha von Eichendorffa. Te tradycyjne już debaty na Zamku w Kamieniu Śląskim stanowią od lat doskonałą okazję dla mieszkańców naszego regionu do spotkania z osobistościami z polskiego i niemieckiego świata nauki, polityki i kultury oraz do otwartej wymiany poglądów w atmosferze wzajemnego zaufania i poszanowania odmienności poglądów. Mamy przyjemność zaprezentować Państwu kolejny tom z cyklu publikacji pokonferencyjnych, zawierający wybór referatów wygłoszonych podczas XVI i XVII Seminarium Śląskiego, czyli z 2011 oraz 2012 roku. Jej tytuł odnosi się do tytułów spotkań, podczas których wygłoszone zostały zebrane teksty: "Śląskie identyfikacje. Pamięć kulturowa - bogactwo czy źródło konfliktów?" (2011), „Kształcenie, wykształcenie, nauka - szansą dla Ciebie, dla mnie i dla Śląska” (2012)".

Publikacja pokonferencyjna, stanowiąca wybór tekstów z XVI i XVII Seminarium Śląskiego w pliku PDF dostępna jest na stronie DWPN w zakładce „publikacje” lub pod linkiem http://www.haus.pl/publikacja-1012.html



« wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej