Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychPo raz kolejny spotkali się członkowie Grupy Roboczej w ramach „Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej”

W dniu 4 grudnia 2015 r. w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej odbyło się piąte spotkanie ekspertów, naukowców i przedstawicieli mniejszości niemieckiej działających w Grupie Roboczej „Centrum Badań Mniejszości Niemieckiej”. Poruszanym na spotkaniu zagadnieniem były konkretne propozycje działań, projektów na rzecz Niemców w Polsce, które należałoby podjąć i zrealizować w kolejnych latach.

Członkowie Grupy Roboczej, do której należą przedstawiciele różnych jednostek i instytucji naukowych z różnych regionów Polski, przedstawili zagadnienia, które dotychczas nie były w ogóle lub wystarczająco podejmowane zarówno pod kątem naukowym, jak i w publicznym dyskursie popularno-naukowym. Dyskutowano na temat przedstawionych przez członków Grupy propozycji i sposobów ich realizacji, nakładów pracy i nakładów finansowych. Rozważano również możliwe źródła finansowania. Tematem rozmów były także możliwe formy popularyzacji wiedzy w określonych środowiskach.

Efekty prac i ustalenia Grupy Roboczej, która w 2015 r. spotka się łącznie 6 razy, będzie raport, obejmujący treści wszystkich spotkań. Raport będzie opublikowany na niniejszej stronie internetowej.

 « wstecz


HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej