Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychUWAGA do końca kwietnia 2018 zapraszamy referentów do przesyłania zgłoszeń na tegoroczne Seminarium Śląskie. Nowy porządek świata po roku 1918 – to problematyka tegorocznego Seminarium.


Celem XXIII Seminarium Śląskiego będzie pokazanie roku 1918 nie tylko jako szeregu gwałtownie przebiegających wówczas wydarzeń politycznych, ale przede wszystkim początku głębokich i nieraz w perspektywie historycznej ważniejszych zmian społecznych.

Także zdiagnozowanie czynników wpływających na te zmiany w Europie Środkowej oraz ich bezpośrednich i długofalowych skutków. Odrębnie należy też potraktować ten temat w kontekście Śląska, pokazując powojenne zmiany społeczne z perspektywy jednego z regionów europejskich, który znalazł się na skrzyżowaniu dramatycznego powojennego konfliktu.

Seminarium Śląskie odbywa się corocznie, od 1996 roku, gromadząc każdorazowo kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. Jest to kilkudniowa konferencja, której tematem są ważne  i aktualne zagadnienia dotyczące szeroko pojętej problematyki stosunków polsko-niemieckich oraz ich znaczenie dla rozwoju Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki tego regionu jako obszaru wielokulturowej tradycji.

XXIII Seminarium Śląskie odbędzie się 
w dniach 23–25 października 2018 r., w Kamieniu Śląskim.
 
Zapraszamy naukowców z Polski i z zagranicy, szczególnie z Niemiec
do zgłaszania swojego udziału jako referentów podczas naszej trzydniowej konferencji.

W załączeniu znajdziecie Państwo „Call for papers” ze szczegółowymi informacjami oraz formularz rejestracyjny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem lub pocztą do 30 kwietnia 2018 r. na adres:

andrea.zachon@haus.pl

lub

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej
ul. 1 Maja 13/2
45-068 Opole« wsteczKONTAKT

Andrea Zachoń
Tel. 77 402 51 05
andrea.zachon@haus.pl

DO POBRANIA

Formularz rejestracyjny[.doc]

Call for papers[.doc]