Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSpotkania w Olsztynie i Nidzicy: Pierwsze zeszyty edukacyjne „Historia i kultura mniejszości niemieckiej”


Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na spotkania, podczas których zaprezentowane zostaną pierwsze zeszyty edukacyjne do przedmiotu historia i kultura mniejszości narodowej, przygotowane przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 


 Spotkania:

Pierwsze zeszyty edukacyjne „Historia i kultura mniejszości niemieckiej”
17 kwietnia (wtorek) 2018 r., godz. 16.00
Olsztyńskie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, ul. Partyzantów 3, 10-522 Olsztyn

oraz

18 kwietnia (środa) 2018 r., godz. 15:30
Nidzickie Stowarzyszenie Mniejszości Niemieckiej, ul. Zamkowa 5, 13-100 Nidzica


Są to pierwsze tego rodzaju zeszyty edukacyjne, które pozwolą uatrakcyjnić zajęcia z przedmiotu historia i kultura mniejszości narodowej stanowiąc równocześnie kompendium wiedzy oraz nieocenioną pomoc dydaktyczną. Autorką materiałów jest dr Katarzyna Michalak z Zakładu Językoznawstwa Stosowanego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas spotkania przedstawione zostaną m.in. tematy zawarte w materiałach, układ lekcji, rodzaje zadań, metody pracy. Po spotkaniu będą Państwo mieli możliwość odbioru kompletu zeszytów edukacyjnych. Każdemu z zainteresowanych nauczycieli przekażemy jeden bezpłatny komplet.

Uczestnikom spotkania przybliżymy również inne projekty Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, które skierowane są do nauczycieli i młodzieży, a które realizowane będą w 2018 r.

Ponadto będzie można odebrać również inne materiały wydane przez DWPN, które mogą być przydatne w pracy nauczyciela.

Prosimy o potwierdzenia przybycia e-mailem na adres: julianna.klick@haus.pl lub telefonicznie (77/ 402 51 05) do 16 kwietnia 2018 r.« wsteczKONTAKT

Julianna Klick
DWPN Opole
Tel.: 77/ 402 51 05
e-mail: julianna.klick@haus.pl
PARTNERZY