Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych„Wzdłuż jednej z najtrwalszych granic w Europie” – wycieczki tematyczne


Przez stulecia stanowiła granicę polityczną. Zmieniały się państwa, które od siebie oddzielała, ale jej przebieg pozostawał (niemal) niezmieniony. 26 maja zapraszamy do udziału w wycieczkach „Wzdłuż jednej z najtrwalszych granic w Europie” – wschodniej granicy Górnego Śląska. UWAGA! BRAK WOLNYCH MIEJSC!

Wycieczki tematyczne „Wzdłuż jednej z najtrwalszych granic w Europie”:
26 maja
– trasa przez Woźniki i Herby

Miejsce zbiórki: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gliwice, ul. Bojkowska 35A (godz. 9:00)


Efektem kilkuletnich działań poświęconych poszukiwaniu śladów historycznej wschodniej granicy Górnego Śląska oraz zapisywaniu wspomnień mieszkańców dawnego pogranicza jest wystawa zatytułowana „Sąsiedzi – o jednej z najtrwalszych granic w Europie. Na wschodniej rubieży Górnego Śląska”. Teraz zapraszamy do udziału we wspólnej wyprawie do miejsc, w których ślady te po dzień dzisiejszy są widoczne: Woźniki – Gniazdów – Czarny Las – Hutki – Herby

Ich szczegółowy opis znajdą Państwo tutaj www.haus.pl/aktualnosci-1311.html


UWAGA:
Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłoszenie. Ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział własny uczestników wynosi 12,50 zł od osoby. Wpłaty należy dokonać po potwierdzeniu przyjęcia zgłoszenia, przelewem na konto 66 1140 1788 0000 3324 9900 1013 albo w biurach Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Czas trwania: ok. 5-6 godzin.« wsteczKONTAKT

Biuro DWPN w Gliwicach
Tel. 32 461 20 70
e-mail: haus@haus.pl

PARTNERZY