Logo DWPN 1%

Szukamy młodzieży zainteresowanej Śląskiem!
Dodaj do ulubionychProjekt skierowany jest do młodzieży od 15 do 20 lat. W ramach projektu odbędą się warsztaty w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu dnia 19.05.2018r. w godzinach 12:00-15:00.

 

 

Pokażemy, że Śląskość jest modna! W programie wydarzenia znajdują się m.in.:

 Pokazy tańca regionalnego w wykonaniu zespołu ,,Dialog”
Prezentacja “Czego nie wiesz o Śląsku?
Samodzielne malowanie bawełnianych toreb i wiele innych ciekawych atrakcji.


Celem Projektu jest przybliżenie młodzieży złożonej i różnorodnej kultury Górnego Śląska. W życiu często zapominamy o tym co dla każdego powinno być najważniejsze- o swojej rodzinie, domu, tradycjach i “Heimacie”, które kształtują nas od pierwszych dni naszego życia. Chcemy to zmienić! Dorastanie to okres, gdy w młodym człowieku kształtuje się dopiero jego osobisty system wartości, jego tożsamość. Jak wskazuje nazwa projektu, każdy “Heimat” potrzebuje młodych, aby kolejne pokolenia dzięki niemu mogły czuć się w jakiś sposób wyjątkowe.


Uczestnicy projektu w czasie trwania warsztatów dowiedzą się również, czym są DWPN oraz BJDM, czym się zajmują, oraz w jaki sposób dzięki nim ten projekt w ogóle mógł powstać. Naszym celem jest przybliżenie działań i popularyzacja Mniejszości Niemieckiej wśród młodzieży. Uczestnicy otrzymają pod koniec warsztatów certyfikat ukończenia projektu.


Zgłoszenia przyjmowane są do 7 maja 2018 r. Liczba uczestników jest ograniczona, dlatego zachęcamy do szybkiego zgłaszania się!

 

« wsteczKONTAKT

E-Mail: jugendheimat@gmail.com

Magdalena Prochota
e-mail: magdalena.prochota@haus.pl

Facebook:

https://www.facebook.com/events/1972536399664199/

DO POBRANIA

Formularz zgłoszeniowy:

https://goo.gl/forms/FAGmc6UL3Dz17qfs1 

PARTNERZY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zespół Taneczny ,,Dialog“