Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychIlustrowany leksykon polskich śladów w Niemczech – spotkanie autorskie z dr Andrzejem Kałużą, autorem leksykonu


Historia Polaków w Niemczech to historia długa o wielu obliczach. Chyba żadne inne sąsiedzkie narody nie wykazały się przez ostatnie stulecia tak dużą zdolnością do przenikania przez geograficzne i mentalne granice, zachowując równocześnie zdolność do adaptacji i integracji.

18 maja (piątek) 2018 r., godz. 18.00
Miejska Biblioteka w Opolu
ul. Minorytów  4, 45-017 Opole

Zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z panem dr Andrzejem Kałużą z Niemieckiego Instytutu Spraw Polskich w Darmstadt. Dr Kałuża jest jednym z autorów ilustrowanego leksykonu o polskich śladach w Niemczech pt.  „Polnische Spuren in Deutschland Ein Lesebuchlexikon”, któremu poświęcone będzie spotkanie. Książka została napisana w taki sposób, aby każdy mógł znaleźć w niej coś interesującego. Z jednej strony podjęto poważny temat  migracji zarobkowej Polaków do Niemiec, z drugiej natomiast, wskazuje się na szereg polskich śladów m.in. w niemieckiej kulturze masowej. Bogato ilustrowany leksykon został wydawany przez Niemiecki Instytut Spraw Polskich w Darmstadt oraz Niemiecką Centralę Kształcenia Politycznego.


Spotkanie odbędzie się w języku polskim.


Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 17 maja 2018 r.« wsteczKONTAKT

Karolina Syga
e-mail: karolina.syga@haus.pl
Tel.: 77 402 51 05

DO POBRANIA

Program[.doc]