Logo DWPN 1%

Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”.
Dodaj do ulubionychZ okazji setnej rocznicy wprowadzenia praw wyborczych dla kobiet w Polsce i w Niemczech, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z partnerami organizują konkurs Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”.
Serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Fotomarat[h]on „Równe prawa to podstawa”
23 czerwca 2018 r.,  Opole, 
Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4


100 lat temu kobiety w Polsce i w Niemczech wywalczyły bierne i czynne prawa wyborcze. Wywalczyły je nie z bronią w ręką, lecz poprzez kolportaż ulotek i gazet, organizację protestów i dyskusji oraz tworzenie stowarzyszeń kobiecych. Wprowadzenie praw wyborczych dla kobiet było ówcześnie kamieniem milowym zarówno dla polskiej i niemieckiej polityki, ale przede wszystkim dla kobiet, które wreszcie od tego momentu aktywnie i biernie uczestniczyć w życiu politycznym. Rok jubileuszowy jest dobrą okazją do świętowania, ale także do spojrzenia w przyszłość i podjęcia dyskusji na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Fotomarat[h]on jest rodzajem konkursu fotograficznego. Jego uczestnicy i uczestniczki otrzymują kilka tematów, które są częścią tematu przewodniego (w tym przypadku „Równe prawa to podstawa”) i wyruszają w miasto. Po wykonaniu serii fotografii w mieście wracają do bazy (Miejska Biblioteka Publiczna) i do każdego tematu wybierają jedno zdjęcie lub serię trzech fotografii, które wezmą udział w konkursie. Konkurs będzie poprzedzony wprowadzającym warsztatem fotograficznym przygotowanym przez Mocny Kadr oraz Fundację 2.8. Laureaci/Laureatki konkursu zostaną poinformowani o zwycięstwie drogą mailową lub telefoniczną. Nagrody zostaną wręczone podczas wernisażu wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w ramach Opolskiego Festiwalu Fotografii.

PULA NAGRÓD: 5000 zł

JURY:

1. Agnieszka Plech (Mocny Kadr) – Przewodnicząca Jury

2. Nina Giba (Rybnicki Festiwal Fotografii)

3. Sandra Mazur (Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej)

4. Piotr Chrobak (Mocny Kadr)

5. Grzegorz Hussak (Mocny Kadr)

6. Sławomir Mielnik (Fundacja 2.8)

Zgłoszenia do konkursu można dokonać poprzez wypełnienie formularza na stronie www.tnij.at/fotomaratonopole  do dnia 20.06.2018 r.« wsteczKONTAKT

Sandra Mazur
Tel.: 77 402 51 05
e-mail: sandra.mazur@haus.pl

DO POBRANIA

Regulamin[.doc]

Formularz o ochronie danych osobowych[.doc]

PARTNERZY

Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

 

 

 

 Finansowanie: