Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychNOWA KUŹNIA MŁODYCH LIDERÓW MNIEJSZOŚCI NIEMIECKIEJ


Kuznia

Masz 18-35 lat? Planujesz zaangażować się w działania mniejszości niemieckiej? Chcesz zostać changemakerem w swojej miejscowości? Znasz język niemiecki? Ten projekt jest dla Ciebie! Czekamy na zgłoszenia do 21 września!

 

 

 

 

 

Celem projektu jest rozwój kompetencji zaangażowanych społecznie i politycznie młodych ludzi. Uczestnicy zostaną przede wszystkim skonfrontowani z własnym społecznym i politycznym zaangażowaniem, jak i z własną tożsamością. Dodatkowo będą udoskonalać swoje personalne i interpersonalne umiejętności.

Od uczestników projektu oczekujemy, że zdobyte know-how wykorzystają w pracy z lokalnymi grupami, stając się changemakerami w swoich miejscowościach i w ten sposób przyczynią się do wsparcia zaangażowania społecznego.

Program:

1. Wprowadzenie 19-21.10.2018

Poznanie się, samoocena, analiza potencjału, definicja własnych oczekiwań, analiza problemu w najbliższym otoczeniu.

2. Zaangażowanie społeczne: 16-18.11.2018

Co to znaczy? Dlaczego opłaca się angażować społecznie? Co robię w tym obszarze i czy mogę więcej? Historia i tożsamość. Rozmowa wieczorna z działaczem mniejszości niemieckiej oraz  gościem Fundacji Konrada Adenauera

3. Zaangażowanie polityczne: 7-9.12.2018

,,Wielka” i lokalna polityka. Jaki mam na nie wpływ? Czy polityczne zaangażowanie jest ważne? Podstawowe polityczne wartości. Historia i tożsamość. Wieczorna rozmowa z  działaczem mniejszości niemieckiej oraz gościem Fundacji Konrada Adenauera

Na rok 2019 przewidziane są dwa weekendowe szkolenia (Leadership skills; dokładne tematy zostaną ustalone w grupie) i seminarium podumowujące (zaplanowane na maj 2019).

Członkowie będą wspierani przez couchów.

Seminaria odbywają się w języku polskim i niemieckim.

Miejsce projektu: Turawa/Opole

Wkład własny: 200 zł (100 zł każdorazowo na rok 2018 oraz 2019)

Otrzymane świadczenia: program, nocleg i wyżywienie, handout.

Czas trwania wydarzenia: piątek, godz. 17.00 – niedziela, godz. 15.00

Udział w wydarzeniu wprowadzającym i minimum trzech modułach jest warunkiem otrzymania certyfikatu.

Trenerzy:

prof. dr hab Tomasz Grzyb – psycholog społeczny SWPS Katowice; specjalista w dziedzinie psychologii wpływu społecznego; instruktor w NATO .

Magdalena Stawiana – studiowała socjologię, lingwistykę i studia Europy Wschodniej. Doświadczenia jako trenerka zebrała przy berlińskiej Agencji Kształcenia Obywatelskiego Polyspektiv, Bundestagu, Bundesracie, Fundacji im. Friedricha Eberta, Instytucie do spraw stosunków kulturalnych z zgranicą (ifa), Europejskiej Akademii Berlin i Citizens of Europe – berlińskiej organizacji non-profit, którą społecznie współprowadzi. Od roku 2017 czynna konsultantka i referentka  DGB/VHS.

Mentor, co-trener: Lucjan Dzumla – dyrektor generalny Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, trener, coach

Prosimy o wypełnienie formularzy zgłoszeniowych dostępnych pod linkiem:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd84wPO72I5r2EH0M0OML6u2wPFaazWcNwj58IFYRzrQqYYrw/viewform?usp=sf_link
do 21 września!

 « wsteczKONTAKT
Biuro DWPN
haus@haus.pl

tel. 77 402 51 05
PARTNERZY

Współorganizatorzy:

vdg      

 kas