Logo DWPN 1%

AKADEMIA DIALOGU I TOLERANCJI
Dodaj do ulubionych



Rozbudź w swoich uczniach otwartość na inne kultury! Zaproponuj im niecodzienną lekcję tolerancji! Zapobiegaj agresji i przemocy spowodowanej uprzedzeniami!

Zapraszamy uczniów szkół na terenie województwa śląskiego i opolskiego na warsztaty poświęcone tematowi wielokulturowości, tolerancji i integracji pt.: „Akademia Dialogu i Tolerancji”.

Projekt ten skierowany jest do uczniów w wieku 13-19 lat i ma zachęcić ich do refleksji na temat wielokulturowości i tolerancji. Warsztaty odbywają się w szkole, która zgłosi chęć uczestnictwa i składają się z 3 spotkań. Pierwsze spotkanie będzie ogólnym wprowadzeniem i okazją do dyskusji na temat tolerancji, stereotypów oraz integracji. Na kolejnej części warsztatów uczniowie poznają gościa specjalnego, z którym to będą gotować potrawę, charakterystyczną dla reprezentowanej przez niego kultury, jednocześnie dając okazję do porozmawiania z nim na temat tradycji, doświadczeń i tolerancji samej w sobie. Spotkanie to ma na celu skonfrontowanie uczniów z inną kulturą i danie im możliwości, aby sami wyrobili sobie opinię na temat "obcości", a nie powielali te krążące w Internecie i innych mediach. Ostatnie natomiast spotkanie, będzie podsumowaniem, na którym uczestnicy będą mogli wyrazić swoje uczucia i odczucia po spotkaniu z gościem, jak również ma one na celu ocenienie jak zmieniła się opinia uczestników po spotkaniu w porównaniu do początku projektu. Podział warsztatów na 3 czasowo oddzielone spotkania ma dać uczniom szanse na zastanowienie, własne refleksje oraz przygotowanie sobie pytań na kolejne spotkanie.

Warsztaty przeznaczone są dla wybranych szkół, na terenie województwa śląskiego i opolskiego, które zbiorą 30 osobowe grupy!

Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 września 2018 r.

Planowany termin realizacji projektu: październik – grudzień 2018 r.

 



« wstecz



KONTAKT

Anna Suchan
Tel. 32 461 20 70
e-mail: anna.suchan@haus.pl
PARTNERZY