Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychProjekcja filmu pt. „Jesteśmy Żydami z Breslau”


Już 22 września 2018 r. w kinie „Meduza” w Opolu odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego pt. „Jesteśmy Żydami z Breslau” w reżyserii Karin Kaper i Dirk Szuszies. Serdecznie zapraszamy na seans i spotkanie z Karin Kaper!

 Projekcja filmu pt. „Jesteśmy Żydami z Breslau”
Spotkanie z reżyserką filmu- Karin Kaper

22 września (sobota) 2018 r., godz. 17:30
Kino „Meduza”
Oleska 45, 46-020 Opole

Film przedstawia historię czternastu Żydów i ich losy w czasie II Wojny Światowej. Byli młodzi, ufnie patrzyli w przyszłość, czuli się u siebie w Breslau, w trzeciej co do wielkości gminie żydowskiej Niemiec. Po dojściu do władzy Adolfa Hitlera byli prześladowani przez nazistów: niektórzy zostali zmuszeni do ucieczki lub emigracji, inni trafili do obozu koncentracyjnego Auschwitz. Pozbawieni domów rozpierzchli się po świecie. Budowali swoje nowe życie w różnych krajach, przyczynili się do założenia i budowy państwa Izrael. Dziś wciąż pamiętają ówczesne środowisko żydowskie w Breslau. Ich późniejsze doświadczenia składają się na imponujący, wielowymiarowy portret pokolenia. Niektórzy z nich jadą do miasta urodzenia, gdzie spotykają polsko-niemiecką grupę młodzieży. W czasach rosnącego antysemityzmu film buduje most między przeszłością a przyszłością.

Wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia do 20 września 2018 roku.

Kontakt i zgłoszenia: Jessica Bolcek, Asystentka ds. Kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 77 402 51 05, e-mail: jessica.bolcek@haus.pl

 

« wsteczKONTAKT

Jessica Bolcek
tel. 77 402 51 05,
e-mail: jessica.bolcek@haus.pl