Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychSLAMMIN’ STEREOTYPES POETRY SLAM 2.0 MÓWIMY NIE STEREOTYPOM – GEDANKEN GEGEN SCHUBLADENDENKEN – THOUGHTS AGAINST STEREOTYPICAL THINKING –


23 września o godz. 17:00, w jednym z najpiękniejszych miejsc w Opolu, na wyspie Bolko, odbędzie się OpenAir-Poetry-Slam-Evening2.0. „Świeżo upieczeni“ slamerzy i slamerki będą mieli przyjemność zaprezentować tego wieczoru opolskiej publiczności siebie i powstałe w czasie warsztatów teksty. Najlepsze slamy poetyckie zostaną nagrodzone! Wieczór uświetnią również występy slamerów z Polski, Niemiec i Ukrainy – a tego jeszcze w Opolu nie było!

Tak ciężko jest dziś „pięknie się różnić ” – również młodym ludziom. Społeczności, miasta i kraje, w których żyjemy, stoją przed szeregiem wyzwań. Poczucie wspólnoty, które jeszcze do niedawna było trwałym spoiwem relacji międzyludzkich, stawiane jest coraz częściej pod znakiem zapytania.

Aktualne wydarzenia, nie tylko te, które bezpośrednio dotyczą nas samych, ale i te – wydawać by się mogło tak odlegle, w Europie i na świecie, mają również ogromny wpływ na sposób pojmowania rzeczywistości i rozwój młodego człowieka. Co jedni postrzegają jako ogromną szansę dla siebie i przyszłych pokoleń, drudzy definiują jako zagrożenie.

Dzięki Facebook’owi, Instagram’owi czy Snapchat’owi jesteśmy bliżej siebie - online. Ale ta „bliskość” nie oznacza, że potrafimy z sobą rozmawiać, akceptować to, że jesteśmy tak rożni, mamy inne upodobania, zainteresowania, inne opinie i poglądy. „Inność” bardzo często oznacza wykluczenie – czy to w Polsce, w Niemczech czy na Ukrainie. Ta niebezpieczna gra ze stereotypami, uprzedzeniami i jednostronnym postrzeganiem otaczającej rzeczywistości prowadzi w konsekwencji do dyskryminacji, mowy nienawiści a niejednokrotnie i przemocy, także wśród młodzieży.

Projekt Slammin’ stereotypes Poetry Slam 2.0 – Mówimy NIE stereotypom, posługując się slamem poetyckim, w bardzo ciekawy sposób podejmuje tematykę stereotypowego myślenia i zagrożeń wynikających z postrzegania świata w czarno-białych barwach. Wspólnie z młodzieżą z Polski, Niemiec i Ukrainy projekt swoim przykładem pokazuje, że można się różnić, pięknie i ponad wszelkimi podziałami.« wsteczKONTAKT

Magdalena Prochota
e-mail: magdalena.prochota@haus.pl
tel.: 77 402 51 05

PARTNERZY

Patronat honorowy:

 

 

 

Finansowanie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partnerzy:

 

 

 

 
 

 

 

 Partnerschaftsverband Rheinland-Pfalz/4-er
Netzwerk Rheinland-Pfalz Burgund-Franche-Comté Oppeln Mittelböhmen

 

 

 

 

 

 

 

  

Partnerzy medialni: