Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychFarorzy trzech. Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”


Zapraszamy 15 października br. do Teatru Rozrywki w Chorzowie na spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”. Tym razem naszymi bohaterami będą najwybitniejsi humaniści wśród górnośląskich duchownych: Augustin Weltzel, Johannes Chrząszcz oraz Norbert Bonczyk.


 Farorzy trzech
Spotkanie z cyklu „Górny Śląsk – świat najmniejszy”
15 października 2018 roku (poniedziałek), godz. 19:30
Teatr Rozrywki, Mała Scena, ul. Marii Konopnickiej 1, Chorzów

Byli najwybitniejszymi humanistami wśród górnośląskich duchownych. Dwaj z nich - Augustin Weltzel, proboszcz z Tworkowa i Johannes Chrząszcz, proboszcz z Pyskowic - byli pionierami na polu historiografii regionalnej, pozostawiając po sobie obfitą twórczość naukową i popularyzatorską, wydając wiele monografii najstarszych miast i parafii górnośląskich. Niedawno ukazało się tłumaczenie i opracowanie „Wyboru pism. Meminisse iuvat” ks. Chrząszcza. Opowiemy także o bytomskim proboszczu Norbercie Bonczyku, znakomitym pisarzu i poecie XIX-wiecznym, autorze słynnego „Starego Kościoła Miechowskiego”.                 
Gośćmi Krzysztofa Karwata będą historycy i znawcy twórczości Weltzla, Chrząszcza i Bonczyka - dr Bernard Linek z Instytutu Śląskiego w Opolu, dr Sebastian Rosenbaum z Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach oraz Krzysztof Piotrowski.

Bilety w cenie 10 zł są do nabycia w kasach Teatru Rozrywki lub na stronie www.teatr-rozrywki.pl

 « wsteczKONTAKT

Weronika Wiese
tel.: 32  461 20 70
e-mail: weronika.wiese@haus.pl

PARTNERZY

 

 

 

 Teatr Rozrywki w Chorzowie