Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychW 80 minut dookoła świata - Projekt realizowany w ramach ELOm


Dnia 25 października 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 30 w Opolu odbędzie się projekt ,, W cztery strony świata”, który jest realizowany w ramach programu szkoleniowego Elementarz Lidera Organizacji ELOm.


W projekcie zostaną przedstawione różne kraje i kultury z czterech stron świata. Celem projektu jest wypromowanie wielokulturowości i tolerancji  w stosunku do innych narodów. Warsztaty poprowadzą osoby, które mimo młodego wieku już od lat interesują się podróżami i kulturoznawstwem, dlatego oprócz podstawowych informacji przedstawią również inne, mało znane ciekawostki w oparciu o zdjęcia, często z własnych albumów.


Unikatowe połączenie prezentacji multimedialnej oraz zabawy sprawi, że uczniowie lepiej zrozumieją różnorodność kulturową i powiązania między Niemcami a innymi krajami. 


,,Mamy nadzieję, że nasz projekt spotka się z pozytywnym odbiorem i będzie przez nas w przyszłości kontynuowany.”- mówi jeden z koordynatorów. Projekt zostanie przeprowadzony dzięki dofinansowaniu ze strony Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej, Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce i Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.I« wsteczKONTAKT

Magdalena Prochota,
tel.: (77) 40 25 105,
e-mail: magdalena.prochota@haus.pl

PARTNERZY

Partnerzy projektu:

 

 


 Związek Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce               

Związek Młodzieży Mniejszości Niemieckiej w Polsce


Finansowanie: