Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



Kolejna a zarazem ostatnia grupa uczestników tegorocznej edycji projektu "Archiwum Historii Mówionej: www.e-historie.pl" uczestniczyła w dniach 12-13 czerwca br. w Opolu, w szkoleniu historyczno-dziennikarskim.


Kolejna a zarazem ostatnia grupa uczestników tegorocznej
edycji projektu "Archiwum Historii Mówionej: www.e-historie.pl" uczestniczyła w
dniach 12-13 czerwca br. w Opolu, w szkoleniu historyczno-dziennikarskim
zorganizowanym przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

W tym roku Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przystąpił do kontynuacji "Archiwum Historii Mówionej". Tegorocznej edycji projektu tak, jak w roku ubiegłym przyświeca ten sam cel: zbudowanie porozumienia międzypokoleniowego oraz pobudzenie wśród młodej generacji świadomości historycznej oraz pamięci o najbardziej przełomowych chwilach w historii regionu i Polski.

Do udziału w naszym przedsięwzięciu zaprosiliśmy aktywną młodzież i studentów z woj. opolskiego i śląskiego zafascynowanych tematami dotyczącymi dziedzictwa kulturowego i historii regionu, a także zainteresowanych dziennikarstwem.

14 młodych ludzi, z województwa opolskiego, którzy zgłosili się do uczestnictwa w naszym projekcie, ma już pierwsze szlify dziennikarskie za sobą.

Do prowadzenia szkoleń zaprosiliśmy znawców tematu z obu województw m.in. redaktora Krzysztofa Ogioldę (Nowa Trybuna Opolska), dr Rudolfa Urbana (Zespół Producencki "Pro futura"),oraz  autora projektów z historii Śląska - Dawida Smolarza.

Zakończyliśmy II etap projektu. Dziennikarze AHM wyruszyli w teren, aby przeprowadzić wywiady ze świadkami historii, które następnie zostaną odpowiednio przez nich opracowane i umieszczane na portalu www.e-historie.pl. Na zakończenie projektu każdy uczestnik projektu będzie mógł wziąć udział w podróży studyjnej do Drezna i Budziszyna.

O szczegółach projektu i o tym, jak przebiegała ubiegłoroczna jego edycja można przeczytać na stronie internetowej www.e-historie.pl.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.e-historie.pl, na której znajdują się tam nie tylko wywiady ze świadkami czasu w formie ogólnodostępnej biblioteki multimedialnej, ale także historyczna publicystyka.


Kontakt:
Karolina Malinowska, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. 1 Maja 13/2, Opole, tel. 77/ 40 25 105, faks: 77/ 40 25 115, e-mail: karolina.malinowska@haus.pl

Maja Duda, Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, tel.:32/ 232 49 02, faks: 32/ 232 49 01, e-mail: maja.duda@haus.pl


Projekt
współfinansowany ze środków zwrotnych Fundacji Rozwoju Śląska oraz Wspierania
Inicjatyw Lokalnych, pochodzących z wcześniejszych dotacji Rządu Republiki
Federalnej Niemiec.

 



« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej