Logo DWPN 1%

"Nauczanie ekspedycyjne"
Dodaj do ulubionych



ex

Stowarzyszenie "Ekspedycja w głąb kultury" oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej serdecznie zapraszają nauczycielki/nauczycieli do udziału w warsztatach nt. "Nauczanie ekspedycyjne", które odbędą się 22 marca 2007 roku w Gliwicach.

Podczas pięciogodzinnego szkolenia stworzona będzie możliwość zapoznania się z tą, dość rzadką jeszcze w naszym kraju, metodą nauczania. Przekażemy Państwu zarówno podstawowe materiały dydaktyczne, jak i zaprezentujemy doświadczenia naszej organizacji, która od 2001 roku systematycznie prowadzi zajęcia z międzynarodowymi grupami młodzieży, wychodząc z założenia, że najpełniejszym i najskuteczniejszym nauczaniem jest sytuacja, w której edukacja zachodzi w rzeczywistym działaniu ucznia, jest przez niego doświadczana na żywo, poza murami szkoły. Stowarzyszenie nasze za szczególnie cenne uważa przeprowadzanie zajęć ekspedycyjnych na obszarach wielokulturowych - wpisujemy się w ten sposób w realizację jednego z podstawowych zadań wychowawczych dzisiejszej oświaty - szczepienia postaw otwartości i tolerancji.

Pragniemy również wyposażyć nauczycielki i nauczycieli w umiejętności, które mogą pomóc przekształcić wycieczki turystyczno-krajoznawcze organizowane przez Państwa szkoły, w narzędzie niezwykle skuteczne w procesie nauczania. Warsztatom towarzyszy konkurs na najlepszy scenariusz edukacyjnej wycieczki szkolnej, w ramach którego przewidziane są dofinansowania w wysokości po 1000 zł dla dwóch najlepszych projektów. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy do konkursu znajdą Państwo poniżej.

Warsztaty są organizowane w ramach "Programu dobrych praktyk", finansowanego przez długoletniego partnera Stowarzyszenia "Ekspedycja w głąb kultury" - Bowling Green State University ze Stanów Zjednoczonych. Pokrywamy wszystkie koszty warsztatów, oprócz kosztów dojazdu.

Wypełniona kartę zgłoszenia na warsztaty "Nauczanie ekspedycyjne" prosimy przesłać do 15 marca 2007 roku na adres maciej@expedition.org.pl. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc o zakwalifikowaniu może zadecydować kolejność napływających zgłoszeń. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czekamy na pytania pod tym samym adresem.

Osoba odpowiedzialną za realizację projektu ze strony Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej jest p. Małgorzata Jonczy-Adamska, tel. (32) 232 49 02, e-mail: malgorzata.jonczy@haus.pl

Uwaga! Proszę nie przesyłać zgłoszeń na ten adres!

 



« wstecz



DO POBRANIA

go Karta zgłoszenia na warsztaty "Nauczanie ekspedycyjne"
go Konkurs "Nasza szkolna Odyseja"
go Formularz konkursowy "Nasza szkolna Odyseja"