Seminarium dla pracowników samorządowych pt. "Doświadczenia regionów postindustrialnych w kształtowaniu nowego wizerunku. Planowanie przestrzenne w polskich i niemieckich miastach poprzemysłowych"

16 listopada br. odbyło się seminarium, podczas którego zaprezentowane zostały główne założenia i cele programu "Przejrzysta Polska" oraz doświadczenia jego tegorocznych laureatów - Rybnika, Piekar Śląskich, Mysłowic i powiatu żywieckiego. Martyna Liber z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego przybliżyła zgromadzonym skandynawskie rozwiązania związane z dostępnością urzędów dla obywateli.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej serdecznie zaprasza przedstawicieli, pracowników, ekspertów a także praktykantów jednostek samorządu terytorialnego oraz wszystkich zainteresowanych do udziału w kolejnym seminarium nt. "Doświadczenia regionów postindustrialnych w kształtowaniu nowego wizerunku. Planowanie przestrzenne w polskich i niemieckich miastach poprzemysłowych", które odbędzie się 30 listopada 2006 r. o godz. 11:00 w Gliwicach.

Seminarium ma na celu przybliżenie doświadczeń i rozwiązań gmin, które próbują przekształcić zdegradowany poprzemysłowy krajobraz w atrakcyjną przestrzeń publiczną. Podczas spotkania Monika Nadrowska z Wyższej Szkoły Technicznej w Akwizgranie zaprezentuje niemieckie sposoby na rewitalizację poprzemysłowych terenów, a przykładowe projekty adaptacji pokopalnianej architektury z Górnego Śląska przedstawi Marcin Lesiak z Urzędu Miasta Zabrze.

Seminarium skierowane jest w głównej mierze do pracowników samorządowych, którzy zajmują się tematyką planowania przestrzennego oraz promocją turystyki w ich lokalnych wspólnotach. Serdecznie zapraszamy również architektów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych .

Udział w seminarium jest bezpłatny.

 

Z powodu ograniczonej ilości miejsc, prosimy o pisemne (fax, e-mail) lub telefoniczne potwierdzenia uczestnictwa w seminarium. 

do góry