Jak zachęcić młodzież do poznania historii swojego regionu? Poznaj projekt „Archiwum Historii Mówionej www.e-historie.pl” – jako narzędzie do pracy z młodzieżą w ramach edukacji regionalnej

Dom Współpracy Polsko – Niemieckiej, wspólnie z partnerami organizuje 15 grudnia br., warsztaty dla multiplikatorów zainteresowanych historią regionu oraz nauczycieli.

 

 

 

 

W ramach warsztatów będą wypracowane konkretne materiały edukacyjne, które multiplikatorzy oraz nauczyciele będą mogli wykorzystać w swojej działalności i pracy z młodym pokoleniem.

Szkolenie skierowane jest do:

- poszukujących ciekawych propozycji zajęć z historii, j. niemieckiego oraz wiedzy o  społeczeństwie

- poszukujących nowych narzędzi do pracy z uczniami

W ramach w/w warsztatów realizowane będą następujące zagadnienia:

  1. Jak uczyć historii regionu w nowatorski sposób?  
  2. Jakimi metodami i formami pracy zachęcić uczniów do poznania historii regionu? 
  3. Jak skutecznie i praktycznie wykorzystać materiały dostępne na rynku (projekt Archiwum Historii Mówionej)?
  4. „Słowa świadka czasu”. Jak wykorzystać nagrania na lekcjach historii, języka niemieckiego i wiedzy o społeczeństwie, na spotkaniach z młodzieżą?
  5. „Uczyć się od innych” -  jak pracować z uczniami metodą projektu (Archiwum Historii   Mówionej?

W ramach warsztatów każdy uczestnik otrzyma komplet materiałów wspomagających prowadzenie zajęć oraz zaświadczenie o ukończeniu warsztatu.

Zajęcia prowadzone będą przez Panią dr Magdalenę Mazik – Gorzelańczyk z Fundacji Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego oraz dr Adrianę Dawid z Uniwersytetu Opolskiego.

Warsztaty odbędą  się w dnia 15 grudnia (poniedziałek) br. od godziny 10.30 do 15.00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej ul. 1 Maja 13/2 w Opolu.

Kartę potwierdzenia uczestnictwa, którą prosimy odesłać do dnia 12 grudnia br., faksem pod nr. 77 402 51 15 bądź na opolski adres DWPN.

do góry