Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychDebata i wernisaż „Oblicza uchodźstwa” w Katowicach


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Friedricha Eberta w Polsce zapraszają na debatę i wernisaż Oblicza uchodźstwa” dnia 7 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej BWA Katowice.

 Debata i wernisaż „Oblicza uchodźstwa”
7 czerwca (czwartek) 2018 r., 18.00
20.00
Galeria Sztuki Współczesnej BWA Katowice
Al. W. Korfantego 6


Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Fundacja Friedricha Eberta w Polsce zapraszają na debatę i wernisaż Oblicza uchodźstwa”. Temat uchodźstwa jest w całej Europie bardzo aktualny. Poprzez dialog z inicjatywami z Polski i z Niemiec chcemy zaprezentować polityczny i administracyjny wymiar tego procesu. Rośnie  liczba osób, dla których nie tylko Niemcy ale i Polska stają się miejscem docelowym, a nie przejściową stacją. Jak integrować się z otoczeniem? Kiedy cudzoziemiec spoza UE otrzyma azyl? Jaką strategię podejmuje polski oraz niemiecki rząd w kwestii cudzoziemców? Na te oraz inne pytania chcemy odpowiedzieć w ramach planowanej debaty. Pragniemy przybliżyć osobiste doświadczenia uchodźców, dać im głos i równocześnie burzyć uprzedzenia w społeczeństwie. Poprzez wystawę plakatów „Alfabet przybycia” chcemy pokazać osobiste doświadczenia uchodźców. Plakaty zostały udostępnione przez niemieckie Stowarzyszenie Komiksów i przetłumaczone przez Koło Naukowe Germanistów przy Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Naszymi gośćmi będą:

Anna Rostocka, szefowa IOM Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji w Polsce

Axel Halling, zastępca przewodniczącego Zarządu Deutscher Comicverein e.V., koordynator niemieckiej inicjatywy „Bürgerstiftungen stiften Patenschaften”

Natalia Gebert, koordynatorka inicjatywy „Dom Otwarty“ w Warszawie

Mamed Muskhanov, uchodźca żyjący i pracujący w Polsce, Fundacja Ocalenie

Moderacja:

Marek Twaróg, redaktor naczelny „Dziennik Zachodni”

Udział bezpłatny. Tłumaczenie symultaniczne.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 1 czerwca 2018 r.

 « wsteczKONTAKT

Anna Kusa
Tel.: 32 461 20 70
e-mail: anna.kusa@haus.pl

Organizatorzy:

 

 

 


Partnerzy: