Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



„Czy Bruksela widzi Mniejszość Niemiecką? Czy Mniejszość Niemiecka widzi Brukselę?”


Zapraszamy młodzież, studentów i wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu organizowanym w ramach cyklu „HAUSowe czwartki”, które odbędzie się 15 maja 2014 r. o godz. 16:00.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie obędzie się w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Gościem spotkania będzie Bernard Gaida.

„Czy Bruksela widzi Mniejszość Niemiecką? Czy Mniejszość Niemiecka widzi Brukselę?” to temat kolejnego spotkania  z cyklu „HAUSowe czwartki”, które skierowane jest przede wszystkim do młodzieży, studentów i niedawnych absolwentów z środowiska mniejszości niemieckiej, ale także wszystkich zainteresowanych tematem.

Gościem spotkania będzie Bernard Gaida, Przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce.

Partie polityczne rozpoczęły w Polsce kampanię do Parlamentu Europejskiego a droga do euromandatu jest jednak niezmiernie długa. Pierwszą przeszkodą - która dla małych ugrupowań może okazać się już tą nie do pokonania - jest zebranie wymaganej przepisami liczby podpisów tak, aby móc zarejestrować listy. Pytanie, czy małe partie i organizacje jak np. Mniejszość Niemiecka mają o co walczyć, czy kiedykolwiek sięgną po władzę? Czy Bruksela w ogóle widzi Mniejszość Niemiecką w Polsce? Czy widzi jej znaczenie które wnosi w regionie w którym żyje? Czy powinna mieć swoje przedstawiciela w europarlamencie aby była widoczna w Europie? na te inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas „HAUSowego czwartku”

Spotkanie moderować będzie Pani Beata Woźniak z Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Spotkanie odbędzie się 15 maja (czwartek) 2014 r. o godz. 16:00 w opolskiej siedzibie Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej przy ul. 1 Maja 13/2.

Prosimy o potwierdzenie przybycia drogą telefoniczną 77 402 51 05 lub mailowo na adres: iza.marzodko@haus.pl

Spotkanie odbędzie się w języku polskim.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!



« wstecz



PARTNERZY