Logo DWPN 1%

Z piłką przez Górny Śląsk
Dodaj do ulubionych



Chcesz przybliżyć swoim uczniom tradycje piłki nożnej na Górnym Śląsku oraz historię regionu? To proste! Napisz uzasadnienie i zgłoś Twoją szkołę na nasze warsztaty z legendami śląskiego fußballu! Już w maju zapraszamy dwie szkoły ponadgimnazjalne - jedną z woj. śląskiego oraz jedną z woj. opolskiego - do współpracy przy projekcie pt. „Z piłką przez Górny Śląsk”.

 

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty
„Z piłką przez Górny Śląsk”
Maj 2014

Do współpracy przy projekcie „Z piłką przez Górny Śląsk” zapraszamy dwie szkoły ponadgimnazjalne (jedną z woj. śląskiego, jedną z woj. opolskiego).

W ramach projektu zapewniamy:

  • przeprowadzenie warsztatów dla uczniów, których celem jest usystematyzowanie wiedzy na temat historii Górnego Śląska poznanej przez pryzmat sylwetek śląskich piłkarzy. Ich losy często odzwierciedlają skomplikowane i zawiłe dzieje regionu. Zaprezentowanie sylwetek piłkarzy, którzy z racji swojego pochodzenia grali i grają zarówno w polskiej i niemieckiej reprezentacji, ma być przyczynkiem do lekcji tolerancji i poszanowania odrębności narodowej oraz wzbudzenia poczucia świadomości życia w wielokulturowym i wielonarodowościowym społeczeństwie

  • spotkanie w czasie warsztatów z gośćmi specjalnymi: Zygmuntem Anczokiem, mistrzem olimpijskim z Monachium z 1972 roku, mistrzem Polski z 1972 roku, zawodnikiem Sparty Lubliniec, Polonii Bytom i Górnika Zabrze oraz Henrykiem Latochą, mistrzem Polski z 1966, 1967, 1971 oraz 1972 roku

  • udostępnienie wystawy pt. „Górnoślązacy w polskiej i niemieckiej reprezentacji narodowej w piłce nożnej – wczoraj i dziś. Sport i polityka na Górnym Śląsku w XX wieku”

Termin realizacji projektu to maj 2014. Dokładna data będzie ustalana indywidualnie ze szkołą oraz prowadzącymi warsztaty.

O wyborze szkoły zadecyduje przesłane pisemne uzasadnienia potrzeby i chęci przeprowadzenia warsztatów do 9 maja 2014 r. Uzasadnienie przesyłać można drogą mailową jak i pocztową.

Organizatorem jest Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej przy współpracy z Goethe Institut
w Krakowie.



« wstecz



KONTAKT
Natalia Kuczera,
manager projektu,
email: haus@haus.pl,
tel.: 32 461 20 70,
fax.: 32 461 20 71
PARTNERZY


Goethe Institut