Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionychODWOŁANE! Familientreffen dla mieszkańców Warmii, Mazur i Pomorza!


Spotkanie odwołane. Za niedogodności przepraszamy.

Spotkanie rodzin dwujęzycznych to jedno z najważniejszych wydarzeń promujących polsko-niemiecką dwujęzyczność. Gorąco zapraszamy na pierwsze w tej części Polski spotkanie rodzin wychowujących lub chcących w przyszłości wychowywać swoje dzieci dwujęzycznie, które już w czerwcu!

 

Spotkanie rodzin wychowujących lub chcących wychowywać dzieci dwujęzycznie „Familientreffen”
17 czerwca (niedziela) 2018 r., godz. 13.00
Park Rozrywki Aktywnej BARTBO
Butryny 100, 10-687 Olsztyn

W miłej i swobodnej atmosferze rozmawiać będziemy na temat kwestii związanych z dwujęzycznym wychowaniem, a rodzice będą mieli możliwość wymienić się doświadczeniami z zakresu dwujęzycznego wychowania. Będą z nami również praktycy w dziedzinie wychowania dwujęzycznego. Gościem spotkania będzie Waldemar Gielzok, Prezes Niemieckiego Towarzystwa Oświatowego w Opolu, który w referacie wprowadzającym przedstawi wpływ wychowania dwujęzycznego na rozwój dzieci. W dyskusji udział wezmą Christian Mohr z Instytutu Goethego w Krakowie, Dorota Rybczyk-Heinz oraz Waldemar Gielzok. Cała trójka wychowuje swoje dzieci dwujęzycznie.

Będą Państwo mogli również obejrzeć nasze dwa krótkie filmy, pokazujące, że warto być osobą dwujęzyczną.

Dla dzieci przygotowaliśmy gry i zabawy językowe, prowadzone przez animatorów.  

Nasze spotkanie zakończymy wspólnym grillem i ogniskiem.

Spotkanie odbędzie się w języku polskim lub niemieckim - adekwatnie do sytuacji (wspomoże nas tłumacz symultaniczny). Udział jest bezpłatny.

W załączeniu znajduje się program spotkania oraz formularz zgłoszeniowy. Prosimy o telefoniczne lub mailowe (formularz zgłoszeniowy) potwierdzenie uczestnictwa do dnia 13 czerwca 2018 r.

Czekamy na Państwa!« wsteczKONTAKT

Karolina Syga
Tel.: 77 402 51 05
e-mail: karolina.syga@haus.pl
DO POBRANIA

Program[.doc]

Karta potwierdzenia uczestnictwa[.doc]

PARTNERZY