Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zaprasza młodych ludzi do udziału w Szczycie Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w sierpniu br. w Bochum, w Północnej Nadrenii-Westfalii (Niemcy).


Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego
22-28 sierpnia 2010 roku, Bochum, Północna Nadrenia-Westfalia (Niemcy)

 

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, jako polski operator koordynujący X Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego serdecznie zaprasza młodych ludzi z województwa śląskiego do wzięcia udziału w tegorocznym, jubileuszowym spotkaniu, które odbędzie się w dniach 22-28 sierpnia 2010 roku w Bochum, w Północnej Nadrenii-Westfalii (Niemcy).

Regionalny Trójkąt Weimarski to trójstronne porozumienie między regionami: Województwem Śląskim, Północną Nadrenią-Westfalią w Niemczech oraz Nord-Pas de Calais we Francji, mające na celu wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego oraz rozwój społeczno-gospodarczy i współpracę rzeczonych regionów.

Celem odbywających się co roku spotkań Szczytu Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest umożliwienie młodym ludziom spotkania z rówieśnikami z krajów Trójkąta, wymiany doświadczeń, a tym samym wzmocnienie postaw dialogu i współpracy młodego pokolenia. W każdym spotkaniu biorą udział 15-osobowe grupy młodych ludzi - uczących się, studiujących, pracujących i poszukujących pracy - z Francji, Niemiec i Polski, którzy mają za sobą pierwsze doświadczenia w działalności na rzecz lokalnej i regionalnej społeczności i są zainteresowani problematyką europejską.

Dzięki udziałowi w Szczycie Młodzieży, który w tym roku poświęcony jest dziedzictwu kulturowemu i poprzemysłowemu w ramach programu obchodów Europejskiej Stolicy Kultury "Ruhr 2010", młodzi ludzie z Województwa Śląskiego oraz z pozostałych regionów, będą mieli okazję przekonać się o pozytywnej roli wielokulturowego spotkania, wymienić własne spostrzeżenia oraz doświadczenia związane z mieszkaniem w regionie z tradycjami przemysłowymi oraz zaprezentować rówieśnikom siebie, a także swój region. Podejmowana podczas tegorocznego Szczytu tematyka może stanowić istotny przyczynek do kształtowania własnej, społecznej tożsamości lokalnej. Jednocześnie tematyka ta może być punktem wyjścia do poznawania innych społeczności poza obrębem własnych granic i własnego rozumienia dziedzictwa postindustrialnego, stanowiąc wzbogacający potencjał i dając szansę młodym mieszkańcom trzech regionów na współpracę i dalsze wielokulturowe spotkania

Rekrutacja

Do udziału w tegorocznym Szczycie Młodzieży, zapraszamy młode osoby z województwa śląskiego spełniające następujące kryteria:

  • wiek 17-23 lat
  • zainteresowanie problematyką europejską
  • aktywność i zaangażowanie w życiu lokalnej społeczności
  • dobra znajomość języka niemieckiego lub/i francuskiego - mile widziane

Wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Szczycie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w trzech formatach (.doc, .pdf, .odt) i przesłanie go mailem, faksem bądź pocztą do 9 czerwca 2010 roku (decyduje data wpływu) na adres: Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, ul. Bojkowska 37, 44-100 Gliwice, fax: (32) 232 49 01, e-mail: radoslaw.grzegorzko@haus.pl

W przypadku dużej liczby zgłoszeń przeprowadzone zostaną krótkie rozmowy kwalifikacyjne, o czym poinformujemy drogą mailową lub telefonicznie.

Udział w Szczycie Młodzieży jest bezpłatny. W przypadku pytań do Państwa dyspozycji pozostaje Radosław Grzegórzko, menedżer projektu, tel. (32) 232 49 02.

Formularz zgłoszeniowy:

Formularz zgłoszeniowy [.doc]
Formularz zgłoszeniowy [.pdf]
Formularz zgłoszeniowy [.odt]

 

Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego jest organizowany dzięki
finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

 

Organizatorzy:



Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej


Urząd Marszałkowski Województwa
Śląskiego

 

Patronat medialny:



« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej