Logo DWPN 1%

Aktualności
Dodaj do ulubionych



W dniu 29 listopada 2011 r. zapraszamy Państwa w ramach cyklu spotkań pt.: "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" na podróż w czasie z Markiem Krajewskim.


HAUSbesuche - spotkania DOMowe.
Polska i niemiecka kultura w dialogu
Spotkanie z Markiem Krajewskim

29 listopada (wtorek) 2011 r. o godz. 11:00
Sala Konferencyjna Willi Caro w Muzeum w
Gliwicach,
ul. Dolnych Wałów 8a, Gliwice

Marek Krajewski jest obecnie najpopularniejszym autorem kryminałów w Polsce. W swojej twórczości śledzi topograficzne oraz historyczne odmienności miasta Breslau w latach 30. XX wieku, pokazując zarówno śląską, jak i europejską wielokulturową tożsamość miasta. Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Muzeum w Gliwicach serdecznie zapraszają w dniu 29 listopada 2011 r. o godz. 11.00 na spotkanie z autorem.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "HAUSbesuche - spotkania DOMowe" mającego na celu przybliżenie tematyki wspólnej, polsko-niemieckiej historii Górnego Śląska oraz prezentację dokonań w przestrzeni kultury i sztuki zarówno niemieckiej, jak i polskiej.

Gość naszego spotkania Marek Krajewski urodził się w 1966 roku we Wrocławiu. Z wykształcenia filolog klasyczny napisał pracę doktorską nt.: "Prozodia greckich zapożyczeń u Plauta". W latach 1995 do 2006 pracował jako wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim, od roku 2007 jest pisarzem zawodowym. Kryminały o Breslau powstały w latach 1999-2009. Głównym bohaterem powieści jest kryminolog Eberhard Mock, ucielesniający elementy makabryczne oraz groteskowe, co umożliwia fascynujące zetknięcie się z upadłym już miastem Breslau. Na serię wydawaną od 1999 roku składa się dotychczas sześć tomów: "Śmierć w Breslau", "Koniec świata w Breslau", "Widma w mieście Breslau", "Festung Breslau", "Dżuma w Breslau" oraz "Głowa Minotaura". W roku 2006 Marek Krajewski otrzymał "Paszport Polityki" za cykl powieściowy o Eberhardzie Mocku z Breslau. W 2008 r. otrzymał nagrodę redakcji "Gazety Wyborczej" we Wrocławiu nazywającej go Ambasadorem Wrocławia. Jego książki zostały przetłumaczone w 11 językach.

Moderatorem spotkania będzie pan Tomasz Zacharewicz z Radia Opole.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Markiem Krajewskim!

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o potwierdzenie przybycia (mailem, faksem bądź telefonicznie; formularz zgłoszeniowy znajduje się poniżej) do dnia 25 listopada br.

Formularz zgłoszeniowy [.doc]

Kontakt: Agnieszka Mucha, ifa-menedżerka ds. kultury w Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej, tel. 32 461 20 70, faks: 32 461 20 71, e-mail: agnieszka.mucha@haus.pl

Partner:


Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej


Muzeum w Gliwicach



« wstecz


MENU DZIAŁU
POWRÓT DO MAPY
HIT WYDAWNICZY


Atlas Historyczny
Górny Śląski
w XX wieku
HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej