Logo DWPN 1%

Publikacja
Dodaj do ulubionychNowa publikacja "Mówić językami. 10 rozmów o polsko-niemieckiej dwujęzyczności" już dostępna


Jest nam niezmiernie miło poinformować o najnowszym wydawnictwie DWPN pt.: "Mówić językami. 10 rozmów o polsko-niemieckiej dwujęzyczności", które jest jednym z wielu działań kampanii pt. "Dwa to więcej niż jeden" zrealizowanych wspólnie z Związkiem Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce w 2012 r.

Publikacja jest zbiorem wywiadów przeprowadzonych ze znanymi osobistościami ze środowiska Kościoła, nauki, kultury i mediów. Cechą wspólną, która łączy wszystkie te osoby jest ogromny wpływ dwujęzyczności na sukcesy życiowe każdej z nich. Praktyczne przykłady korzyści jakie daje polsko-niemiecka dwujęzyczność to najlepszy argument publicznej dyskusji i własnych przemyśleń nad zasadnością podjęcia trudu nauki języka niemieckiego. Czasami ten trud nie dotyczy jedynie języka, ale również kultury i dziedzictwa jakie poprzez ten język są przekazywane.

 

Dzięki temu wydawnictwu pragniemy zainspirować czytelników do własnych przemyśleń na temat polsko-niemieckiej dwujęzyczności w życiu każdego z nas. Mamy nadzieję, że zawarte w nim wywiady zachęcą Państwa do dalszego wspierania naszych wysiłków podejmowanych w celu promowania nauki języka niemieckiego.

Rozmowy dostępne są także jako download w formacie PDF.

Dostępne w księgarni HAUSBOOKS.pl

« powrót do listy


NEWSLETTER


HAUSBOOKS.pl
Hausbooks.pl
NASZE PROJEKTY

CBMN
Archipelag
Portal organizacji Pozarządowych Województwa Opolskiego
Opolska Kuźnia Przedsiębiorczości 4
Bilingua
Archiwum Historii Mówionej
NASI PARTNERZY
Auswartiges Amt Bundesministerium des Innen Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i  Administracji VDG Friedrich Ebert Stiftung Konrad Adenauer Stiftung
IFA FWPN Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego Samorząd Miasta Gliwice
Goethe Institut Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na śląsku Opolskim Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców województwa Śląskiego